Produkty

Koła: zębate, pasowe, łańcuchowe;
Listwy zębate;
Ślimak i Ślimacznica;
Przekładnie: zębate, ślimakowe...itd...

czytaj więcej...

Usługi

Szlifowanie: wałów, otworów, płaszczyzn, kół zębatych, wielowypustów;
Toczenie, Frezowanie CNC, Wiercenie, Dłutowanie, Przeciąganie, Ulepszanie..itd

czytaj więcej...

Przekładnie planetarne

Elementem wyróżniającym tę przekładnię spośród podobnych rozwiązań dostępnych na rynku jest obecność powłok grafenowych na powierzchniach roboczych wszystkich jej kół zębatych.

czytaj więcej...
Nasze Produkty, frezowanie cnc warszawa Centrum frezowania cnc Szlifowanie wałów Nasze maszyny do frezowania cnc Nasze maszyny do frezowania cnc

Frezowanie CNC


Wykonywanie różnego rodzaju przedmiotów, czy elementów przestrzennych z metalu nigdy nie było łatwe. Wynikało to oczywiście z faktu, że obróbka tak twardych materiałów wymagała użycia odpowiednich narzędzi oraz sporej siły, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji. Nie powinno więc dziwić, że dopiero era przemysłowa przyniosła ludzkości względnie szybkie i dokładne technologie pracy, oparte o różne maszyny, takie jak chociażby różnego rodzaju frezarki. Co ciekawe, rozwiązania tego typu, służące do obróbki skrawaniem, przetrwały w rozwiniętej i dużo nowocześniejszej oraz zautomatyzowanej formie do dzisiaj. Najważniejszą zmianą w ich działaniu jest z pewnością wykorzystanie komputerowego sterowania numerycznego, czyli technologii CNC (Computerized Numerical Control). Pozwoliła ona, na uzyskanie nieznanej wcześniej szybkości i dokładności pracy.

Frezowanie CNC to rodzaj obróbki skrawaniem, w której trakcie następuje ruch obrotowy narzędzia, a ruch posuwisty wykonuje obrabiany przedmiot lub narzędzie. Rozwiązanie tego typu umożliwia stworzenie przedmiotu o idealnie wyciętym kształcie, z doskonale wygładzonymi krawędziami. Precyzja, z jaką możliwe staje się cięcie wzorów, kanalików, rowków, uzębień i płaszczyzn przy użyciu technologii frezowania CNC pozwala z kolei na realizację nawet bardzo śmiałych projektów o skomplikowanych kształtach i zgodnych z dostarczoną dokumentacją techniczną.

Co równie ważne, omawiana technologia pozwala też na uzyskanie doskonałej powtarzalności produkcji, ważnej szczególnie w branżach precyzyjnych oraz ograniczenie strat materiału. Upowszechnienie jej sprawiło z kolei, że dziś cena usług tego typu jest dużo niższa, niż jeszcze kilka lat temu.

Frezowanie - zalety

Obecnie usługi związane z frezowaniem są powszechnie wykorzystywane. Wynika to oczywiście z licznych zalet tego rozwiązania, takich jak:

 • szybkość - możliwość pracy w kilku osiach oraz bez przerw,
 • precyzja w wycinaniu ustalonych kształtów,
 • powtarzalność procesu produkcji,
 • nowoczesne systemy pomiarowe ułatwiające kontrolowanie przebiegu procesu,
 • uniwersalne wykorzystanie, zarówno przy obrabianiu powierzchni krzywoliniowych, jak i płaszczyzn,
 • możliwość stosowania jej w przypadku różnych materiałów,
 • kompleksowość frezowania tworzywa (obrabianie w 2D, 3D oraz grawerowanie),
 • możliwość stworzenia bardzo złożonych elementów, dzięki czemu nie trzeba łączyć kilku elementów poprzez np. spawanie,
 • wysoka jakość produktu finalnego, któremu nie jest potrzebna żadna inna obróbka końcowa,
 • większe bezpieczeństwo operatora, który nie ma bezpośredniego kontaktu z maszyną.

Obróbka metali i tworzyw sztucznych poprzez frezowanie CNC, podobnie jak każdy inny proces technologiczny, ma także swoje słabe strony. Najważniejszą z nich jest wrażliwość na błędy ludzkie czy problemy ze sprzętem. Dlatego też dobrze jest zwracać uwagę, by zlecenia tego rodzaju kierować do doświadczonych i profesjonalnych firm, które posiadają nie tylko sprzęt, ale też dbają o jego regularną konserwację i serwis. Warto bowiem wiedzieć, że zaniedbania w tym zakresie bardzo szybko odbijają się na jakości produktów. Równie ważna jest też fachowa kadra techników, która musi poradzić sobie ze wcale nie łatwym precyzyjnym zaprogramowaniem urządzeń. Także w tym przypadku nawet niewielkie pomyłki mogą być opłakane w skutkach. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba jednak przyznać, że frezowanie CNC jest zdecydowanym krokiem naprzód, względem tradycyjnych metod.

Frezowanie CNC - technologia

Mimo że technologia obróbki poprzez frezowanie CNC jest stosunkowo młoda, to w dalszym ciągu dynamicznie się rozwija i pozwala na uzyskiwanie coraz lepszych efektów. Sam proces rozpoczyna się oczywiście od  projektu komputerowego (CAD), który następnie musi być przetworzony na język sterowania maszyny (CAM). Po odpowiednim zaprogramowaniu następuje samo frezowanie, które dzieli się na trzy etapy: obróbka zgrubna, obróbka kształtowa oraz obróbka wykończeniowa. Warto przy tym jednak podkreślić, że mimo automatyzacji działania, praca samej frezarki cały czas jest kontrolowana przez operatora, który w razie potrzeby może dokonać niezbędnych korekt. Stosowana przez nas technologia pozwala na prowadzenie obróbki materiałów takich jak stal nierdzewna oraz metale nieżelazne – np.: brąz, aluminium i mosiądz.

Obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych - nowoczesne maszyny

Nie da się ukryć, że jakość frezowania w znacznym stopniu zależy od jakości używanego sprzętu. Dlatego też nasz  park maszynowy wyposażony został w urządzenia, które umożliwiają nam realizację zleceń dla dowolnych partnerów z różnych branż, także tych wymagających najwyższej możliwej precyzji. Obecnie posiadamy chociażby nowoczesną frezarkę obwiedniową Gleason Pfauter P600/800 CNC, przeznaczoną do wykonywania kół zębatych niezbędnych m.in. w przekładniach ślimakowych. Inne używane przez nas maszyny to np.:

 • DMG MORI SEIKI,
 • DMC 1035 EKOLINE,
 • VCN 410A firmy Mazak ze sterowaniem Mazatrol PC-Fusion, * CNC 640 M,
 • HAAS VF6.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn oraz technologii CNC możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty w postaci idealnie wykrojonych elementów maszyn, urządzeń czy innych przedmiotów.

Nowoczesne maszyny, wiedza i doświadczenie – to właśnie dzięki nim jesteśmy pewni, że sprostamy każdemu zleceniu frezowania i toczenia CNC. Gwarantujemy przy tym szybką realizację usług, które zostaną wykonane z uwzględnieniem wszelkich potrzeb każdego klienta. Wszystkie osoby i firmy zainteresowane możliwością frezowania CNC tanio i dokładnie zapraszamy także do zapoznania się z usługami świadczonymi przez nasze przedsiębiorstwo. Wykonujemy m.in. koła zębate i łańcuchowe, a także przekładnie planetarne, ślimakowe i zębate, a wszystkie je łączy wysoka jakość i konkurencyjna cena. Dla zainteresowanych przygotowana została w każdej zakładce galeria fotografii, przedstawiająca nasze wyposażenie oraz przykłady wykonanych zleceń. Wierzymy, że dzięki temu nasza firma okaże się jeszcze bardziej wiarygodna!

Źródła:

Wykonujemy frezowanie:


Frezowanie - koła zębate, obróbka CNC

Frezowanie CNC kół zębatych

cnc frezowanie - koła łańcuchowe

Frezowanie CNC kół łańcuchowych

tworzywa sztuczne, cnc frezowanie - wielowypusty, cnc obróbka

Frezowanie CNC wielowypustów

Frezowanie - listwy zębate i inne tworzywa sztuczne

Frezowanie CNC listw zębatych
Zakład Mechaniki Maszyn Borkowscy Spółka Jawna | ul. Otyńska 6 | 54-426 Wrocław | tel: 713737977 i 713737976 | email: biuro@zmmborkowscy.pl