logo-zmmborkowscy
Skontaktuj się z nami:

Obróbka kół zębatych

Koła zębate to podstawowe elementy odpowiadające za prawidłową pracę przekładni zębatych, występujących najczęściej w silnikach, pojazdach, maszynach czy sprzęcie domowym. Obracanie kół jest możliwe dzięki zazębianiu się zębów umiejscowionych na średnicy zewnętrznej produktu. Kluczowym elementem jest więc idealne dopasowanie kształtu ewolwenty, wielkości modułu i jakości wykonania zębów. Obróbka kół zębatych wymaga zaawansowanego sprzętu i sporych umiejętności – dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom.

​Dlaczego obróbka kół zębatych w naszym zakładzie to dobry pomysł?

Obróbka kół zębatych stanowi wymagający proces, który musi odbyć się zgodnie z zaplanowaną technologią. Najczęściej stosuje się w tym celu frezowanie obwiedniowe. Przedmiot obrabiany zostaje umieszczony w uchwytach obrabiarki i wykonuje obrót w jednej osi, a w tym samym czasie narzędzia tnące obracają się w osi położonej prostopadle. Liczba obrotów frezu jest ściśle powiązana z obrotami przedmiotu obrabianego. Dzięki temu koła zębate mają konkretną liczbę zębów o jednakowych wymiarach.

Rodzaj i kształt narzędzi tnących wykorzystywanych do obróbki kół zębatych musi zostać dobrany do pożądanego kształtu wrębów komponentu, zaś liczba wrębów jest uzależniona od ilości obrotów narzędzia. Na koniec obrobiona powierzchnia może zostać oszlifowana, aby otrzymać wymaganą chropowatość.

Obróbka kół zębatych wymaga sprzętu oraz umiejętności wykonania detali zgodnie z obowiązującymi normami technologicznymi. Oto dlaczego warto wybrać nasze usługi:

  • posiadamy rozbudowany park maszynowy – maszyny CNC umożliwiają tanią i szybką seryjną obróbkę kół zębatych. Możliwość automatyzacji procesu gwarantuje jego powtarzalność;
  • nasi pracownicy to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem – każdego dnia potwierdzają swoje umiejętności, wykonując nawet najbardziej skomplikowane zlecenia;
  • zaufały nam już tysiące klientów – od wielu lat zgłaszają się do nas mniejsi i więksi przedsiębiorcy, którzy równie chętnie do nas wracają.

Ponadto posiadamy patent na wykonywanie kół zębatych z możliwością pokrycia grafenem. Pokrycie grafenowe poprawia następujące właściwości koła zębatego:

  • znacznie zmniejsza współczynnik tarcia,
  • zmniejsza poziom zużycia współpracujących powierzchni,
  • charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki środowiskowe.

Skuteczna obróbka kół zębatych

Tylko precyzyjne wykonanie kół zębatych gwarantuje prawidłowe działanie gotowego mechanizmu. Metoda kształtowania i wykończenia powierzchni ma znaczący wpływ na to, jak gotowy produkt będzie radził sobie z przenoszeniem obciążeń w trakcie pracy. Niedokładnie przeprowadzona obróbka kół zębatych może skutkować naruszeniem struktury, a nawet zniszczeniem elementu.

Specjalizujemy się w produkcji kół zębatych, kół łańcuchowych, przekładni zębatych oraz wielu innych elementów maszyn. Nasze nowoczesne urządzenia umożliwiają również obróbkę detali wielkogabarytowych. Szukasz sprawdzonego producenta komponentów przeznaczonych do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach? Zapoznaj się z ofertą umieszczoną na stronie i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!

Zachęcamy do sprawdzenia innych produktów: