logo-zmmborkowscy
Skontaktuj się z nami:

Obróbka skrawaniem

Obróbka ubytkowa polega na usunięciu nadmiaru materiału w celu uzyskania konkretnych wymiarów, chropowatości powierzchni czy kształtu przedmiotu. Jednym z takich procesów jest obróbka skrawaniem umożliwiająca skuteczne pozbycie się naddatków.

Technologia obróbki skrawaniem

Obróbka metalu w procesie skrawania dzieli się ze względu na dokładność przeprowadzonych działań na:

  • zgrubną – zostaje usunięta większa ilość zbędnego materiału,

  • kształtową – na tym etapie produktowi nadaje się kształt i wstępne wymiary,

  • wykończeniową – produktowi zostają nadane wymiary zgodne ze specyfikacją, zaś powierzchnia zostaje wygładzona.

Maszyny, parametry narzędzi oraz ich geometria zostają dobrane do rodzaju materiału i sposobu obróbki.

Powyższe działania mogą być przeprowadzone przy użyciu maszyn obróbkowych oraz automatycznych systemów komputerowego sterowania numerycznego. Toczenie CNC i frezowanie CNC umożliwiają uzyskanie wysokiej dokładności wykonania oraz powtarzalności procesu, dlatego technologia ta jest chętnie stosowana nie tylko w produkcji wielkoseryjnej, ale i w elastycznych systemach produkcyjnych.

Obróbka skrawaniem – rodzaje

Technika obróbki skrawaniem jest zależna od produktu końcowego, jaki chcemy uzyskać. Dzielimy ją przez wzgląd na uzyskiwany rodzaj odpadu. Wiórowa obróbka skrawaniem to proces prowadzony przy pomocy narzędzi o określonej geometrii. Produkuje odpad w postaci wiórów o różnej wielkości. Przykładem takiej obróbki jest toczenie, frezowanie, wiercenie, struganie i dłutowanie. Z kolei ścierna obróbka skrawaniem jest prowadzona przy pomocy narzędzi, których geometria kształtowana jest bezpośrednio na maszynie. Skrawanie produkuje odpad w postaci drobnych wiórków i pyłu. Przykładem takiej obróbki jest szlifowanie oraz gładzenie.

Obróbka skrawaniem to rozwiązanie powszechnie stosowane w branży przemysłowej. Poddaje się jej większość materiałów takich jak wszelkiego rodzaju stale, materiały nieżelazne, a nawet drewno! Nasz zakład mechaniki zajmuje się kompleksową produkcją części maszyn. Nowoczesne urządzenia takie jak tokarki i frezarki CNC umożliwiają realizację nawet najbardziej wymagających projektów. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

Obróbka skrawaniem CNC we Wrocławiu

Zajmujemy się precyzyjną obróbką skrawaniem przy użyciu nowoczesnych maszyn CNC. Inwestycje w nowe obrabiarki pozwalają nam podejmować się kolejnych innowacyjnych misji. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz terminowość wykonania.

Interesuje Cię obróbka skrawaniem CNC i szukasz sprawdzonego zakładu w mieście Wrocław? Nasi specjaliści chętnie zajmą się realizacją nawet najbardziej wymagającego zamówienia. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:Frezowanie obwiedniowePrzekładnie planetarneZachęcamy do sprawdzenia innych produktów: