logo-zmmborkowscy
Skontaktuj się z nami:

Toczenie wielkogabarytowe

Definicja elementu wielkogabarytowego nie została w żaden sposób unormowana. Przyjęło się, że określamy tak wszelkie elementy, których średnica zewnętrzna ma więcej niż 600 mm. Gabaryty komponentów przeznaczonych do procesów technologicznych stanowią duże wyzwanie, często bowiem przekraczają limity obróbki detalu ustalone przez producentów maszyn. W takich przypadkach wykorzystuje się między innymi toczenie wielkogabarytowe za pomocą urządzeń dedykowanych do produkcji wielkogabarytowej, które są w stanie utrzymać elementy o dużej wadze. Cała konstrukcja takich maszyn jest tworzona w sposób, który zapewni możliwie najwyższą precyzję obróbki.

Technologia i maszyny wykorzystywane w toczeniu wielkogabarytowym

toczenie wielkogabarytowe

Najchętniej wykorzystywaną technologią w toczeniu wielkogabarytowym jest niezmiennie obróbka sterowana numerycznie. Toczenie CNC elementów o dużych wymiarach jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, który doskonale radzi sobie z tym zadaniem.

Jednym z takich zaawansowanych urządzeń jest 5-osiowe centrum frezarsko-tokarskie OKUMA VTM1200YB, z którego korzystamy w naszym parku maszynowym. Umożliwia toczenie wielkogabarytowe przedmiotów o następujących parametrach:

  • maksymalna średnica obróbki detalu – Ø 1250 mm,
  • maksymalna wysokość obróbki detalu – 1500 mm,
  • maksymalna masa detalu – 2000 kg.

Przestrzeń robocza urządzenia ma wymiary 1250x1250x1500 mm. Dzięki temu tokarka doskonale radzi sobie z obróbką dużych i skomplikowanych detali. Wysoki moment obrotowy zapewnia natomiast wysoką wydajność, nawet w tak wymagającym procesie, jakim jest toczenie wielkogabarytowe. Jeśli potrzebujesz specjalistów, którzy wyręczą Cię w procesie obróbki technologicznej, nie musisz dłużej szukać. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.