Produkty

Koła: zębate, pasowe, łańcuchowe;
Listwy zębate;
Ślimak i Ślimacznica;
Przekładnie: zębate, ślimakowe...itd...

czytaj więcej...

Usługi

Szlifowanie: wałów, otworów, płaszczyzn, kół zębatych, wielowypustów;
Toczenie, Frezowanie, Wiercenie, Dłutowanie, Przeciąganie, Ulepszanie..itd

czytaj więcej...

Przekładnie planetarne

Elementem wyróżniającym tę przekładnię spośród podobnych rozwiązań dostępnych na rynku jest obecność powłok grafenowych na powierzchniach roboczych wszystkich jej kół zębatych.

czytaj więcej...
Nasze Produkty Centrum frezarskie Szlifowanie wałów Nasze maszyny Nasze maszyny

Toczenie CNC


Nowoczesne przedsiębiorstwa bez wątpienia potrzebują innowacyjnych technologii i najwyższej jakości produktów. W naszej firmie ZMM Borkowscy doskonale zdajmy sobie z tego sprawę. Dlatego też oferujemy usługi toczenia różnego rodzaju elementów, z wykorzystaniem zaawansowanych obrabiarek CNC. Pozwala to na uzyskanie bardzo wysokiej dokładności i powtarzalności wykonania, niemożliwej do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych metod, opartych na klasycznych tokarkach. Co prawda, już wcześniej pozwalały one na względnie sprawne wykonanie toczenia – czyli obróbki wiórowej powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów posiadających kształt brył obrotowych. Sterowanie tego rodzaju urządzeniami odbywało się jednak ręcznie, co sprawiało, że jakość wykonanych elementów zależała przede wszystkim od umiejętności operatora i jakości samego urządzenia. Wprowadzenie wykorzystywanej przez naszą firmę technologii CNC było więc olbrzymim przełomem technologicznym. Pozwoliło bowiem na znaczne przyspieszenie procesu obróbki, które można było uzyskać, dzięki komputerowemu sterowaniu urządzeń numerycznych. Co godne podkreślenia, ogólna zasada działania tego rozwiązania jest bardzo prosta. Podczas pracy maszyny obrabiany przedmiot obraca się wokół własnej osi, a nóż wykonuje ruch płaski, co w rezultacie pozwala na precyzyjne skrawanie wiórowe tworzywa i uzyskanie bardzo złożonych czy nawet niemożliwych do osiągnięcia tradycyjnie kształtów – co m.in. pozwala wyeliminować spawanie niezbędne w przypadku łączenia kilku osobnych elementów.

Jakie materiały obrabiamy?

Stosowana przez nas technologia obróbki metali CNC pozwala więc na zdecydowane przyspieszenie wykonania i uzyskanie doskonałej dokładności wykonania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz przedmiotu. Co więcej, metoda toczenia CNC pozwala na pracę w różnych materiałach, m.in.:

 • stali,
 • brązie,
 • aluminium,
 • mosiądzu.

Jakie możliwości daje obróbka skrawaniem CNC?

Stosowania przez nas technologia toczenia wykorzystuje programy i sterowniki CNC, które są odpowiedzialne za nadzór nad pracą maszyny. Komunikują się one z operatorem za pośrednictwem prostego w obsłudze interfejsu użytkownika. Pozwala on na wczytywanie, edycję i wykonywanie programów obróbki, w tym wprowadzanie informacji, takich jak:

 • korekcja narzędzi,
 • bazowanie osi,
 • zmiana parametrów obróbki,
 • śledzenie postępów programu.

Wszystko to pozwala na szczegółowe zaplanowanie pracy i dobór optymalnych narzędzi, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bryły obrotowej o pożądanych wymiarach i kształcie. Ze względu na dokładność działania, toczenie CNC jest chętnie wykorzystywaną techniką, umożliwiająca otrzymanie doskonale wykonanych tulei, stożków, wałków i innych podobnych elementów konstrukcji czy maszyn. Wykorzystywana przez nas metoda obróbki metali znacząco przyspiesza też tempo wytwarzania, umożliwia osiągnięcie doskonałe powtarzalności, a także zapewnia kontrolę nad całym procesem wytwórczym – co jest szczególnie ważne w przypadku produkcji seryjnej. Dodatkowo też może być ona wykorzystana do modernizacji, naprawy czy odwzorowania istniejących już elementów. Na koniec warto też dodać, że mimo wskazanych zalet, cena toczenia CNC także może być bardzo konkurencyjna.

Jakich maszyn używamy?

Mówiąc o toczeniu CNC, warto też wspomnieć o naszym nowoczesnym parku maszynowym. To bowiem w znacznej mierze od niego zależy końcowy efekt pracy. Dlatego też dbamy o profesjonalny serwis i konserwację wszystkich używanych przez nas maszyn. Są to:

 • Automat CNC: HAAS SL-20THE firmy HAAS
 • Automat DURA TURN 2050,
 • Tokarki TUR-630 ME (z odczytem cyfrowym),
 • TUR-50S 750.

Korzystając z naszych usług, możesz mieć więc pewność, że wykonana obróbka skrawaniem będzie bardzo precyzyjna, a tempo prac wysokie. Gwarantujemy też, że wszystkie powierzone nam zlecenia na toczenie CNC realizujemy tanio, terminowo oraz zgodnie z przekazaną dokumentacją techniczną. Zachęcamy też do dokładnego zapoznania się z menu naszej strony internetowej. Można na niej znaleźć pełną ofertę firmy – obejmującą m.in. frezowanie CNC, wykonanie kół zębatych, łańcuchowych czy różnego rodzaju przekładni. Ponadto umieszczona na niej została galeria zdjęć naszych maszyn i realizacji oraz szczegółowe informacje na temat sposobów składania zamówień, dane teleadresowe czy kontakt telefoniczny i mail. Zapraszamy!

Źródło:Zakład Mechaniki Maszyn Borkowscy Spółka Jawna | ul. Otyńska 6 | 54-426 Wrocław | tel: 713737977 i 713737976 | email: biuro@zmmborkowscy.pl