Produkty

Koła: zębate, pasowe, łańcuchowe;
Listwy zębate;
Ślimak i Ślimacznica;
Przekładnie: zębate, ślimakowe...itd...

czytaj więcej...

Usługi

Szlifowanie: wałów, otworów, płaszczyzn, kół zębatych, wielowypustów;
Toczenie, Frezowanie, Wiercenie, Dłutowanie, Przeciąganie, Ulepszanie..itd

czytaj więcej...

Przekładnie planetarne

Elementem wyróżniającym tę przekładnię spośród podobnych rozwiązań dostępnych na rynku jest obecność powłok grafenowych na powierzchniach roboczych wszystkich jej kół zębatych.

czytaj więcej...
Nasze Produkty Centrum frezarskie Szlifowanie wałów Nasze maszyny Nasze maszyny

Frezowanie obwiedniowe


W ramach świadczonych usług zajmujemy się frezowaniem obwiedniowym CNC, które wykorzystywane jest do obróbki kół zębatych oraz przekładni. To najchętniej stosowana metoda skrawania elementów metalowych tego typu, ponieważ pozwala na uzyskanie precyzyjnego efektu oddającego właściwy kształt kół zębatych (zgodny z dokumentacją techniczną). Frezowanie obwiedniowe CNC pozwala na zachowanie precyzyjnego kształtu oraz otrzymanie elementów powszechnie stosowanych do wprowadzania mechanizmów w ruch, takich jak m.in.:

  • koła zębate stożkowe,
  • koła zębate koronkowe,
  • koła zębate walcowe,
  • koła zębate posiadające zębatkę prostą.

Każda z wymienionych opcji może zostać przez nas uzupełniona o uzębienie wewnętrzne lub zewnętrzne.

Oprócz kół zębatych różnego typu realizujemy zamówienia obejmujące wałki standardowe, uzębienia strzałkowe, zębniki czy tuleje z wielowypustami. Stosowana przez nas technologia umożliwia obróbkę takich tworzyw, jak stal nierdzewna, brąz, aluminium czy mosiądz.


Technologia wykorzystywana przy frezowaniu obwiedniowym CNC


Podczas frezowania obwiedniowego ruch skrawania połączony jest z ruchem toczenia. Kształt nadaje przedmiotowi koło walcowe zamontowane w maszynie wraz ze frezem ślimakowym. Do obróbki wykorzystuje się ruch obrotowy, w którym bardzo ważne jest odpowiednie przemieszczanie się koła walcowego zgodnie opracowanym wcześniej kształtem, precyzyjnie obrysowującym zęby koła.

Wykorzystanie CNC (Computerized Numerical Control), czyli komputerowego sterowania urządzeń numerycznych, ma wpływ na niezwykłą precyzję obróbki, powtarzalność produkcji oraz pełną kontrolę całego procesu dzięki łatwemu w obsłudze, kompatybilnemu interfejsowi. Użycie CNC w obróbce skrawaniem ułatwia także uzyskanie zadowalającego efektu w postaci idealnie wykrojonego produktu końcowego.


Nowoczesne maszyny do obróbki kół zębatych


Do frezowania obwiedniowego wykorzystujemy nowoczesne urządzenia znajdujące się w naszym parku maszyn. Jednym z nich jest frezarka obwiedniowa CNC marki Gleason – PFAUTER P600/800, która umożliwia nam wytwarzanie ewolwentowych kół zębatych – zarówno modeli standardowych, jak i zaprojektowanych w zarysie kulistym (uzębienie łukowe).

Dbamy nie tylko o precyzyjnie zrealizowane zlecenia, ale także pełne zadowolenie naszych klientów. W związku z tym gwarantujemy przygotowanie zarówno małych serii, jak i zamówień masowych. Możemy wykonać koło zębate do średnicy 900 mm (przy zachowaniu parametrów technicznych modułu od m-0,5 do m-20). Zajmujemy się wykonywaniem nie tylko nowych podzespołów, ale także dorabianiem kół zębatych (poprzez dostarczenie zużytych kół bądź nowej dokumentacji technicznej).

Źródło:
Zakład Mechaniki Maszyn Borkowscy Spółka Jawna | ul. Otyńska 6 | 54-426 Wrocław | tel: 713737977 i 713737976 | email: biuro@zmmborkowscy.pl